Соціальний проект "Любов проявляється у вчинках"

Результат пошуку зображень за запитом "любовь графики"

ВСТУП

Спостерігаючи за сучасним суспільством, ми переконалися, що участь у благодійності – це один з найважливіших засобів для формування поняття емпатії (співпереживання) у підростаючого покоління. Потреба допомогти іншому, повага до старших, відповідальність за свою громаду, свідоме ставлення до довкілля стають частиною особистості дитини, якщо це виховувати змалку.
     Ми всі разом повинні  зрозуміти, що робити добро – це органічна потреба для кожної людини. Однак, як і кожній справі, благодійності треба навчатися.  І зробити так, щоб це навчання відбувалося в атмосфері творчої доброзичливості, взаємної підтримки, часом у формі гри чи змагання.
Мета нашого проекту відродити в Україні традиції добродійності, які фактично були втрачені декількома поколіннями українців. Але ми повинні не тільки відродити благодійництво, але і адаптувати його до умов сьогодення.
     Ми знали, що наш проект потрапить на підготовлене підґрунтя, адже в багатьох школах вже не перший рік реалізовуються благодійні проекти підтримки людей похилого віку чи інвалідів, здійснюються екологічні та культурологічні проекти. Однак ми сподіваємось, що реалізація благодійного проекту «Любов проявляється у вчинках» ще більш стимулюватиме розвиток дитячих благодійних ініціатив, навчить їх бачити проблеми оточуючих, уміти підтримати та надати необхідну допомогу.
    В Україні і в світі є багато проблем, великих та малих, які можна вирішити тільки всією громадою. Працюючи над проектом  ми зрозуміли, що один в полі не воїн! Ми залежимо один від одного, від нашого відповідального ставлення до інших і до довкілля, від того, наскільки свідомими громадянами країни і світу ми є сьогодні залежить у якому суспільстві ми будемо жити завтра.
     Ще одна причина займатися благодійністю – віддячити за те, що ми маємо і вважаємо природнім. Подумайте, які ми з вами щасливі і як багато ми маємо з того, чого позбавлені мільйони дітей в багатьох країнах світу. Давайте вчитися бути вдячними – своїм батькам, своїй країні.
Допомога іншим додає вам впевненості, віри у власні сили, переконання у тому, що ваш внесок має значення.

Назва проекту: «Любов проявляється у вчинках».

Актуальність проекту полягає в тому, що в наш час існує дефіцит співчуття підростаючого покоління до проблем інших людей. Виникає необхідність у громадянсько-патріотичному вихованні молоді, у формуванні  почуття емпатії.

Мета: створення сприятливих умов для набуття учнями досвіду благодійної діяльності, громадянської активності, практичного досвіду здійснення доброчинності шляхом включення у волонтерську роботу
учнівської молоді.

Завдання проекту:

• вивчити історію країни через долі людей похилого віку ;

• сформувати в дітей бажання  турбуватися та допомагати  представникам старшого покоління;

• допомогти людям похилого віку  підвищити соціальну активність;

• укріпити значимість і важливість старшого покоління в сьогоднішньому дні;

• посилити патріотичне виховання дітей та сформувати тверду громадянську позицію;

• укріпити духовну зв'язок між поколіннями

ОПИС ПРОЕКТУ

Одним із завдань, яке ми ставили перед собою, було відродження благо-чинності в школах району. Нам здається, що тут не зовсім точно розставлені акценти. Переконані, що немає в країні навіть найменшої школи, де б не до-помагали ветеранам, дітям у дитячих будинках, не піклувалися про навко-лишнє середовище і взагалі не робили б багато добрих справ. Нам здається, що цінність проекту в іншому: він дозволить зробити всі наші добрі справи не епізодичними, а щоденною потребою, допоможе створити систему в цій роботі.
     Наш проект – це проект не тільки для дітей. Найбільшою несподіванкою стало те, як навколо нього об’єдналися наші надзвичайно зайняті батьки, як серйозно вони поставилися до наших зовсім недитячих справ. Вперше ідея створення проекту з’явилась напередодні свята Дня закоханих.  Ми побачили оголошення про одного хлопця, який мав онкозахворювання і потребував кошти на лікування. Ми замислилися: навіщо витрачати гроші на «валентинки», які через декілька днів опиняться у сміття, якщо ми можемо зібрати кошти і подарувати комусь хоча б маленьку надію на одужання. Так і народився проект «Любов проявляється у вчинках».

У 2017 році зібрані  кошти ми передали до Харківської обласної клінічної дитячої лікарні №16 . У 2018 році до проекту долучився весь Основ’янський район, бо ми зрозуміли, що ,об’єднавшись, можемо зробити набагато більше. Усі зусилля були кинути на збір необхідної суми на лікування для Шаповалова Олександра, учня Харківської спеціалізованої школи №66, котрий бореться зі страшною хворобою: «Саркома Юнга» (школярами Основ’янського району було зібрано половину необхідної суми)

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

1. Заходи проекту  роблять позитивний вплив на виховання підростаючого покоління, допомагають побудувати систему партнерських взаємовідносин, організувати спільну роботу і домогтися високого рівня відповідальності за рішення, що приймаються спільно, отримати найкращі результати.

2.  Проект дозволить дітям стати  краще підготовленими до життя, мати навички соціального самозахисту. Одним із чинників участі у благодійному проекті є робота, яка забезпечує успіх, є впевненість, що учні мають почуття
відповідальності за досягнуті результати, а не просто виконують певні доручення або «робочі обов’язки».

3. Виховати у молоді такі духовні риси, як милосердя, співчуття, повага , а також надавати взаємодопомогу та підтримку шляхом розвитку взаємних інтересів та спільних справ; познайомитися з історією рідного міста через долі звичайних харків’ян.