Форми навчання

Міністерство освіти і науки дало рекомендації, як школам організовувати різні форми здобуття освіти.

Про це йдеться в листі №1/9-525 від 20 серпня, опублікованому на сайті МОН.

відповідно до статті 9 закону “Про освіту”, середня освіта може бути організована за такими формами:

• інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);

• індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).

ІНДИВІДУАЛЬНІ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ

Сімейна або домашня форма освіти передбачає, що батьки бажають і готові самостійно організувати навчання вдома. Таким чином, учня зараховують до школи, працівники якої відстежуватимуть його прогрес у навчанні. Щоб навчати дитину за сімейною формою батьки повинні тільки написати заяву.
Екстернат

womo.ua

Для того, щоб зарахувати учня на цю форму навчання, він має подати заяву та документ, що підтверджує підставу для переведення – неможливість відвідувати заняття у школі чи скласти річне оцінювання. Екстернат орієнтують на учнів, які опанували або можуть опанувати один чи декілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше своїх однолітків.
ЗРАЗОК

Директору
           (повне найменування закладу освіти)

(прізвище, ініціали директора)

__________________________________,
        (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності)
          заявника чи одного з батьків або інших
                 законних представників дитини)

який (яка) проживає за адресою:
         (адреса фактичного місця проживання)

Контактний телефон: _______________

Адреса електронної поштової
скриньки: _________________________

ЗАЯВА

Прошу провести оцінювання рівня навчальних досягнень та/або державну підсумкову атестацію за _____________________________________________________________________________________
                                             (рівень повної загальної середньої освіти / клас / навчальний предмет)

________________________________________, _____________________________ року народження,
      (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) екстерна             (заповнюється для неповнолітніх осіб)

у зв'язку з ____________________________________________________________________________
(причина згідно з пунктами 4 або 5 розділу II Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти,
затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року N 955)

До заяви додаються такі документи:

______________________________________________________________________________________

(дата)

(підпис)

Педагогічний патронаж  передбачили для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Крім того, цю форму розраховують на учнів, які здобувають початкову та базову освіту у сільських школах, де менше ніж п'ять учнів на клас.
Педагогічний патронаж це супровід вчителя для конкретного учня, але дитина повинна самостійно опрацьовувати навчальні матеріали.