Цікаве про книги та письменників

Пам'ятники книгам

Пам'ятників видатним людям у світі багато, явище це досить поширене. Існує маса пам'ятників, що прославляють значущі для держави події. Рідкісне явище - увічнення пам'яті про якісь предмети.
Книга по праву заслужила таку честь, що говорить про її важливе значення для розвитку всього людства: вона зберігає вікові мудрості, просвіщає, вчить, виховує, дає можливість поринути у світ вічного та прекрасного. У всьому світі є безліч чудових  пам'ятників книгам, гідних нашої уваги. Такі скульптури ставлять біля університетів, книжкових магазинів та бібліотек, у центрі міста або тінистих алеях на околицях. Пропонуємо  цікаві факти щодо цього.

Пам'ятник спаленим книгам знаходиться на площі Бебельплатц (Берлін), зведений у пам'ять про подію, що сталася на цьому місці 10 травня  1933 року - публічне спалення фашистами 12400 книг 149 авторів. Пам'ятник являє собою порожні полиці бібліотеки, що йдуть під землю,  закриті зверху товстим склом. Пустота підсвічується знизу, підкреслюючи основну ідею композиції - спалення книг не знищило світло знань.

20-метровий пам'ятник "Der moderne Buchdruck" вагою 35 тонн, що складається з 17 книг німецьких авторів встановлено в Берліні, навпроти університету братів Гумбольта на честь «батька» сучасного друкарства Йоганна Гутенберга.
Пам'ятник книзі і писемності знаходиться  у місті Хайфа (Ізраїль). Скульптура зображує величезний том висотою 2,8 м і шириною 0,5 м, з якого «висипаються» цифри і букви різних алфавітів світу.
Пам'ятник книзі "Рухнама" встановлено в Ашхабаді (Туркменія). Величезний монумент заввишки з двоповерховий будинок являє собою  копію книги. Увечері обкладинка книги відкривається, і перша сторінка перетворюється на екран, на якому за допомогою проектора показують документальний фільм про становлення нації.
Пам'ятник книзі у місті Лескі (Польща) було відкрито при проведенні книжкового ярмарку. Монумент встановлений у центральній частині міста, прямо на старовинній ринковій площі.

У Гринсборо (Північна Кароліна, США) розташований бронзовий пам'ятник американському письменнику О’Генрі. Його доповнює розкрита книга, де ліворуч на сторінці зображена ілюстрація до розповіді «Дари волхвів», а справа - початок «Вождя червоношкірих» з головним героєм, який визирає із-за сторінок.
Пам'ятник у формі нерівної стопці книг розташований перед книжковим магазином у Пекіні (Китай).
Дерев'яний пам'ятник з книгами всередині встановлений біля будівлі Ванкуверської Публічної бібліотеки (Канада).
Композиція вагою 200 кг "Книга - джерело знань"  у місті Омську   являє собою розкриту книгу, на сторінках якої зображені букви і персонажі з казок.

У місті Шарджа (Арабські Емірати) на Площі Культури біля мечеті встановлений  пам'ятник, що зображає розгорнуту книгу, написану   золотою арабською в'яззю. Книга являє собою Коран - найсвященнішу книгу мусульман.